محل رویش طبیعی قارچ ها

محل رویش طبیعی قارچ ها
محل رویش طبیعی قارچ ها

محل رویش طبیعی قارچ ها

در طبیعت قارچ ها همه جا یافت می شوند ولی تعداد و کثرت آنها در محل های یاد شده زیر متفاوت است.

1- زمین های زراعتی: قارچ هایی که در اینگونه اراضی می رویند زیاد نیستند و چنانچه از ذکر انواع کوچک آنها صرفنظر شود بعضی از آگروسیب ها و لواریاها و آگاریکوس کامپستریس و عده ای از دیسکومیست ها را می توان نام برد اینگونه قارچ ها اغلب یک ساله هستند و میسلیم آنها بعد از بار دادن خشک می شود و از بین می رود و چون زمین های زراعتی را هر ساله شخم می زنند نمی توانند برای زندگی قارچ های چند ساله مناسب باشند.

2- چمن ها و مراتع: در اینگونه محل ها از قارچ های آمانیت و روسول،لاکتاریوس،کوتیناریوس و بوله توس خبری نیست و در عوض انواع قارچ های بی دوام و برخی قارچ های بادوام از قبیل آگاریکوس کامپستریس و تریکولوما و کلتیوسیب به وفور یافت می شود و برخی از گونه ها مانند ماراسمیوس نیز همواره مشاهده می شوند و جای آنها ثابت است و به نظر می رسد با ریشه گیاهان گرامینه حالت همزیستی داشته باشند.

3- پارک ها و باغات: در پارک ها و باغات علاوه بر قارچ هایی که در چمن ها و مراتع می رویند برخی از انواع که با ریشه درختان حالت همزیستی دارند نیز دیده می شوند.

4- اماکن باتلاقی: در باتلاق ها قارچ ها رشد چندانی ندارند و فراوان نیستند اغلب گونه ها مانند کیتریدیال ها روی دانه های پلن سرو و کاج حالت انگلی دارند و برخی نیز از نظر زندگی انگلی روی بدن ماهی های جوان یا تخم آنها به سر می برند و بنابرین محدودیت فعالیت دارند.

5- بیشه و جنگل: این گونه محل ها و مناطق بهترین محیط های رشد قارچ محسوب می شوند و اغلب گونه ها به حد وفور فراوان یافت می شوند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “محل رویش طبیعی قارچ ها”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 + چهار =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Orumiyeh

Partly Cloudy
رطوبت: 47
وزش باد: 8.05 km/h
23 °C
18 36
31 Jul 2015
18 36
1 Aug 2015

کارشناسان فروش

آخرین نظرات کاربران